Війна / Крим

Політв'язня Балуха етапували з керченської колонії до Сімферополя

«Кримська правозахисна група»
Війна/Крим/Політв'язня Балуха етапували з керченської колонії до Сімферополя
Зберегти
Вигляд
Українського політв'язня Володимира Балуха доправили з керченської колонії до СІЗО Сімферополя, ймовірно для участі в судовому засіданні, повідомила організація «Кримська правозахисна група».

Прес-служба окупаційного «Верховного суду» Криму повідомила, що 30 січня «суд» отримав касаційну скаргу «прокуратури» Криму щодо рішення «Раздольського райсуду» у справі про нібито дезорганізацію Балухом роботи ізолятора.

Текст касації поки не оприлюднений, тому невідомо, що саме хоче оскаржити «прокуратура».

Як зазначає «Кримська правозахисна група», касаційну скаргу подав заступник «прокурора» Криму Сергій Булгаков, який раніше був працівником прокуратури АР Крим. Проти нього СБУ порушила справу за підозрою у державній зраді.

Нагадаємо, наприкінці січня політв'язню Балуху відмовили в умовно-достроковому звільненні.

5 липня 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в анексованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу. Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. За його підсумками у січні 2018 року суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

Пов`язані новини