Українського політв'язня Володимира Балуха мають завтра, 14 березня, доставити у колонію у Тверській області.

Про це Громадському повідомила мати політв’язня Наталя Балух. 

«Вчора його відправили з Ярославля у Твер. Завтра він має бути там», — сказала пані Наталя.

Вона розповіла, що син дзвонив, коли був у Ярославлі: «Про себе, про своє здоров’я нічого не каже. Тільки питає: «Мамо, як здоров’я, як у тебе справи?».

За словами матері, вчора, 13 березня, через правозахисників Володимиру встигли передати продукти та цигарки.

Вона нагадала, що за період його незаконного утримання бачила сина лише два рази, востаннє влітку 2018 року.

Українського політв'язня Володимира Балуха, який перебував у СІЗО в анексованому Сімферополі, 19 лютого етапували у російський Краснодар. Згодом звідти 21 лютого його вивезли у невідомому напрямку, не сповістивши рідних. Пізніше стало відомо, що він у СІЗО в місті Армавір, у Краснодарському краї, а після того його відправили у Ярославль.

Нагадаємо, 9 жовтня 2018 року український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в анексованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу. Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

19 жовтня 2018 року політв'язня Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО до Керченської колонії.

Улітку 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. За його підсумками у січні 2018 року суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: