Полонений український моряк Володимир Терещенко, якого РФ утримує в московському СІЗО «Лефортово», досі не отримав жодного листа від рідних та друзів.

Про це повідомила його адвокатка Анастасія Георгієвська.

За її словами, родичі пишуть Терещенку один-два рази кожного тижня, однак жодного листа моряку не передали. Від нього ж листівку отримала сестра, хоча сам Терещенко написав додому вже 4 листи.

Терещенка утримують у старому корпусі СІЗО, де немає гарячої води та не працює телевізор, повідомила його захисниця. Українець просив, аби його перевели в іншу камеру. В нинішній його камері холодно. Терещенка утримують разом з мусульманином, якого звинувачують в тероризмі. Він не говорить російською, тому спілкуватися їм важко.

Крім того, у Терещенка почали боліти зуби. Він написав заявку на медичний огляд. Також українець намагається домогтися права на дзвінок, адже при затриманні йому не дали на це право, хоча за законом мали.

«Він читає книги, займається спортом. Настрій бойовий, розповідає байки, жартує. Тож старший матрос Терещенко тримається стійко, передає усім привіт», — розповіла адвокатка.

Терещенко також сказав, що на рейдовому буксирі «Яну Капу» моряки мали собаку Джесі. Коли кораблі РФ захопили українців — собака залишалася там. Де вона нині — не відомо.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: