Світ

Польща звинуватила аргентинську газету в порушенні закону про нацпам'ять

16 березня, 2018 16:17
Світ/Польща звинуватила аргентинську газету в порушенні закону про нацпам'ять
Зберегти
Вигляд
Польща звинуватила аргентинську газету Pagina 12 у порушенні закону про Інститут національної пам'яті.

Польща звинуватила аргентинську газету Pagina 12 у порушенні закону про Інститут національної пам'яті.

Про це повідомляє AFP.

Наближена до польського уряду громадська організація «Польська ліга проти наклепу» звинуватила сайт газети Pagina 12 та її журналіста Федеріко Павловського у «діях, спрямованих на шкоду польської нації і репутації польських військових».

В організації стверджують, що газета використала фото 1950-х років, де зображений солдат польського антикомуністичного опору після Другої світової війни, у статті про різанину в Єдвабному.

У 1941 році група польського населення в селі Єдвабне вчинила погром і вбила щоанйменше 300 євреїв під час німецької окупації.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Ухвалення цього закону викликало невдоволення в Україні. Також закон розкритикували у СШАІзраїлі та Франції

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’ятіУкраїні чекати не слід — аналітики

Пов`язані новини