У Полтавському апеляційному суді не відбулося засідання у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Засідання перенесли через те, що він не прийшов до суду. Захисники пояснили: посадовець не з’явився, бо перебуває на лікарняному.

Захисник Кернеса Олександр Гунченко зазначив, що міський голова перебуває на лікарняному з 5 грудня. Суддям адвокат надав медичну довідку з 26-ї поліклініки Харкова. У документі вказано, що Кернес потребує амбулаторного лікування через гострий бронхіт із астматичним компонентом.

Прокурор Олександр Ганілов просив, аби кримінальне провадження щодо Кернеса зупинили у зв’язку з хворобою й продовжили слухання за присутності інших обвинувачених. Це двоє охоронців мера — Віталій Бліннік та Євген Смицький.

Потерпілий у справі Сергій Ряполов подав клопотання про примусовий привід Геннадія Кернеса. За словами Ряполова, на засідання Кернес не прийшов, але до цього проводив сесію та інші засідання у міській раді.

Суд не задовольнив клопотання прокурора й потерпілого. Точна дата наступного засідання поки невідома, сказав головуючий суддя Володимир Костенко. Причиною є те, що Верховний суд України має розглянути чергове клопотання захисту Кернеса та його охоронців, аби справу слухали в іншому апеляційному суді.

Нагадаємо, 10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти Кернеса та його охоронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.

Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

У Генпрокуратурі назвали це рішення незаконним. Водночас покарати прокурорів за неявку на засідання суду в ГПУ відмовилися.

Водночас Генпрокуратура подала апеляцію на рішення суду про закриття справи Кернеса.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це неправосудне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Кернеса: підсумки

Після цієї заяви з’явилася інформація, що Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі Кернеса.

На цьому засіданні члени Ради суддів заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади.

Суддя, який закрив справу щодо Кернеса, подав у відставку.

Генпрокурор Юрій Луценко 21 серпня заявив, що до закриття кримінальної справи, в якій фігурує міський голова Харкова Геннадій Кернес, причетні народні депутати.

/Юлія Семененко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile