Китайський лікар Лі Веньян, який одним із перших попереджав своїх колег про спалах нового коронавірусу, але наразився на опір місцевої влади, помер від нового коронавірусу.

Про це повідомляє китайське видання Global Times.

Зазначається, що Веньян помер у четвер, 6 лютого, в місті Ухані, де й зафіксували спалах нового смертельного коронавірусу.

30 грудня 2019 року Лі Веньян написав своїм колишнім одногрупникам із медичної школи про те, що до його лікарні доставили 7 пацієнтів, які відвідували місцевий рибний ринок. На його думку, вірус був схожий на ТГРС, що призвів до епідемії у 2002-2003 роках.

Місцева влада викликала Веньяна 31 грудня, аби він пояснив, як дізнався про випадки зараження вірусом. Незабаром до Веньяна прийшла поліція та звинуватила його в поширенні чуток та порушенні правопорядку. Йому погрожували триманням під вартою.

Лікар визнав, що нібито порушив закон і відмовився від подальших «неправомірних дій». Після цього він повернувся до роботи і лікував людину з іще недіагностованим коронавірусом.

10 січня у Веньяна з'явився кашель, а потім лихоманка. За два дні його госпіталізували. Інфікування коронавірусом у Веньяна підтвердили 1 лютого.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • За останніми даними від китайського коронавірусу померли 565 людей, інфіковані вже понад 28 тисяч.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: