Понад 10,6 тисячі хворих із COVID-19 виявили в Україні за добу. Найбільше — у Києві та на Одещині

В Україні за минулу добу, 10 листопада, коронавірусне захворювання підтвердили у 10 611 людей. Також відомо, що вчора 6 802 пацієнти одужали, а 191 — помер від ускладнень.

Про це повідомляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За весь час епідемії COVID-19 в Україні виявили 489 808 випадків інфікування. З них 221 459 людей одужали, а 8 947 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 266 тисяч людей.

Найбільше хворих виявили у Києві (965), Одеській (705), Київській (693), Львівській (684) та Запорізькій (592) областях. А найменше у Кіровоградській та Луганській областях — 76 та 95 випадків відповідно.

У лікарні потрапили 1 453 людини, а лабораторії провели 43 908 досліджень методом ПЛР та 29 377 ІФА-тестів. За весь час пандемії здійснили 3 735 166 ПЛР-тестувань.

Епідемія триває

Кількість хворих із COVID-19 в Україні зростає. Щодоби у нас фіксують від 8 до понад 10 тисяч інфікованих. У Нацслужбі здоров'я розповіли, що в жовтні кількість госпіталізованих з COVID-19 зросла на майже 80%.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Детальніше про них тут. 9 листопада у відомстві оголосили про перехід на другий етап реагування на епідемію, що, зокрема, передбачає відмову від планових операцій в лікарнях.

Зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих. Поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. А сьогодні, 11 листопада, уряд ще розгляне запровадження «карантину вихідного дня».

Про поділ, який діє з 9 листопада, читайте тут. Попереджаємо, навіть не шукайте «зелені» чи «жовті» зони — цього тижня вся Україна «червона» та «помаранчева».

Як уберегтися?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 — відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску: вона має прикривати ніс і рот, а не висіти на підборідді. Тепер за відсутність маски у громадському місці можна отримати штраф.

Також не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції щонайменше 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.