УКРАЇНА

Поправки до судової реформи не вплинуть на розслідування справ Майдану — ГПУ

9 жовтня, 2017 14:28
УКРАЇНА/Поправки до судової реформи не вплинуть на розслідування справ Майдану — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Кримінальні провадження, які розслідуються щодо злочинів проти Майдану, як і інші відкриті раніше, не будуть закриті внаслідок змін до Кримінального процесуального кодексу, передбачених у судовій реформі.

Кримінальні провадження, які розслідуються щодо злочинів проти Майдану, як і інші відкриті раніше, не будуть закриті внаслідок змін до Кримінального процесуального кодексу, передбачених у судовій реформі.

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив на брифінгу у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

«Остаточний варіант (змін до кодексів, — ред.) не є катастрофою будь-якої справи, про які говорили «всепропальщики».  По-перше, зміни до кодексів не стосуються всіх справ відкритих до їх прийняття. Жодна справа, яка була порушена, навіть там, де немає ще підозри, до прийняття кодексів не підпадає під їх дію, це пряма норма змін в законодавство», — сказав він.

3 жовтня Верховна Рада підтримала судову реформу. За законопроект 6232, який вносить зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутати.

Наступного дня депутати від фракції «Самопоміч» зареєстрували законопроект про її скасування.

ЧИТАЙТЕ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформизагрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Головною причиною обурення депутатів стала так звана 109-та поправка, унесена Андрієм Лозовим (РПЛ). Вона змінювала принцип розрахунку терміну досудового розслідування, значно скорочуючи його термін.

Згодом Національне антикорупційне бюро закликало ветувати зміни до КПК, передбачені у судовій реформі, оскільки вони «паралізують роботу органів досудового розслідування».

Крім того, як заявив раніше начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, слідчі прокуратури не зможуть реєструвати нові злочини проти Майдану, якщо через 1,5 місяці не буде створене Державне бюро розслідувань.

Комітет із питань правової політики 6 жовтня заявив, що «поправка Лозового» не поширюватиметься на справи Майдану.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини