Війна / Полонені

«Поранена рука не відновлюється, залишилися осколки»: українського моряка Сороку в Москві відвідав адвокат

Сергій Бадамшин
Війна/Полонені/«Поранена рука не відновлюється, залишилися осколки»: українського моряка Сороку в Москві відвідав адвокат
Зберегти
Вигляд
Українського моряка Василя Сороку, який дістав поранення під час російської агресії у Керченській протоці та якого незаконно утримують у СІЗО Москви, відвідав адвокат Сергій Бадамшин.

«Поранена рука так і не відновлюється. Болить. Набряк не спав. Залишилися осколки. Мене засмучує безвідповідальність деяких лікарів. Не дивлячись на неодноразові звернення не надано рекомендації щодо реабілітації й відновлення. Медична документація по заяві не надано. Невропатолог, якого за заявою запросили на консультацію: «О, а що у вас з рукою? Перелом є?» Потрібно обстеження, вирішення питання щодо операції й реабілітації», — розповів адвокат.

За його словами настрій у Василя Сороки «бойовий і позитивний». А після судового процесу в Лефортовському суді Москви настрій став ще позитивнішим. 

«Каже, «якщо я не можу поміняти те, що відбувається, то можу змінити ставлення до подій», — навів слова Сороки захисник.

Також, за словами Бадамашина, в СІЗО Василю пояснили, що телевізор в камеру не дають через відмову співпрацювати з операми ФСБ. 

Я« його тільки привітав, тому що вважаю російське телебачення витонченим видом тортур», — додав адвокат.

Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. 18 січня адвокати оскаржили рішення суду.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини