Війна / Полонені

Поранених українських моряків незабаром випишуть з лікарні і переведуть у загальні камери СІЗО — служба покарань РФ

Интерфакс
Війна/Полонені/Поранених українських моряків незабаром випишуть з лікарні і переведуть у загальні камери СІЗО — служба покарань РФ
Зберегти
Вигляд
Трьох поранених полонених українських моряків, яких утримують в СІЗО «Матроська тиша», найближчим часом випишуть з лікарні слідчого ізолятора та переведуть у загальні камери.

Про це заявив заступник глави Федеральної служби виконання покарань Валерій Максименко, передає російське інформагентство «Интерфакс».

«Воно (лікування – ред.) майже завершене. Але все одно кожного дня їх оглядають лікарі — хірург, терапевт, інколи запрошуємо невропатолога. Показники всіх аналізів у трьох — кров, біохімія — практично ідеальні, температура 36,6. Усі троє ходять, набрали вагу, оскільки раціон посилений», — сказав Максименко.

Як повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, моряків можуть перевести з СІЗО «Матроська тиша» до «Лефортово», де утримуються інші полонені українці. Однак точної дати переведення немає.

За її словами, у пораненого моряка Андрія Артеменка з катера «Бердянськ» ще погано рухається ліва рука (у ній досі є уламок), йому повторно робили рентген. Водночас в Артеменка вже відновився зір. У наймолодшого моряка Андрія Ейдера вже відновився рух ноги й він самостійно ходить —«Але всі поранення ще є, він хворіє і потребує допомоги».

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини