Війна / Полонені

З початку року пораненим українським морякам не дають ліки в СІЗО РФ — омбудсмен

Війна/Полонені/З початку року пораненим українським морякам не дають ліки в СІЗО РФ — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
З початку 2019 року пораненим українським морякам, захопленим у Керченській протоці, не надають необхідні ліки в російському СІЗО «Матроська тиша». Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі програми «Ехо України» телеканалу «Прямий».

Інформацію омбудсмен отримала від українських консулів, які відвідали моряків.

«На жаль, можу засвідчити про те, що з нового року жодні ліки нашим пораненим не надаються. Хоча вони потребують ще лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів», — сказала Денісова.

Вона зазначила, що трьох поранених моряків можуть перевести з СІЗО «Матроська тиша» до «Лефортово». Раніше в МЗС зазначили, що точної дати переведення моряків до іншого СІЗО поки що немає.

Денісова також розповіла про стан усіх трьох поранених. За її словами, у Андрія Артеменка з катера «Бердянськ» ще погано рухається ліва рука (у ній досі є уламок), йому повторно робили рентген. В Артеменка вже відновився зір.

У наймолодшого моряка Андрія Ейдера вже відновився рух ноги й він самостійно ходить —«Але всі поранення ще є, він хворіє і потребує допомоги».

У працівника СБУ, Василя Сороки, кисть ще працює погано, але він вже може стиснути її в кулак — у нього поранення руки.

Денісова зазначила, що нині ні вона, ні адвокати не мають жодної довідки щодо стану здоров'я моряків.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини