Запланований на 6 вересня допит мав стосуватися ймовірного втручання п'ятого президента Петра Порошенка у діяльність Окружного адміністративного суду Києва, а саме у рішення щодо націоналізації ПриватБанку.

Про це журналістам повідомила речниця ДБР Анжеліка Іванова, передає кореспондентка hromadske.

Вона додала, що повістка на допит надійшла Порошенку у передбачений законом термін через апарат Верховної Ради.

Водночас адвокат експрезидента стверджує, що повістка надійшла менш ніж за три дні до допиту, що свідчить про порушення термінів, встановлених Кримінально-процесуальним кодексом.

Наступні допити вже призначені на 10, 13, 27 вересня та на 3 жовтня.

У ДБР уточнили, що станом на 6 грудня є 13 кримінальних проваджень, у яких фігурує Петро Порошенко.

3 вересня Порошенко теж не прийшов на допит у ДБР, оскільки був у парламенті. Тоді його мали допитати як свідка у справі щодо зловживання владою або службовим становищем під час скасування у 2016 році рішення голови однієї з місцевих райдержадміністрацій Миколаївської області щодо зарахування 1500 га земель сільськогосподарського призначення до земель запасу державного значення.

Зазначимо, що КПК України передбачає примусовий привід свідка у разі двох неявок, втім попри зняття депутатської недоторканності, до січня 2020 року застосувати його буде неможливо.

Нагадаємо, 25 липня Порошенко вперше прийшов на допит у ДБР у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському». Після допиту Порошенка у ДБР на нього намагались напасти.

12 серпня Порошенко вдруге приходив на допит у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Після допиту у нього намагалися поцілити яйцями.

За словами керівника ДБР Романа Труби, допит Порошенка тривав дві години. Труба також заявив, що наступний допит, можливо, буде проведений із застосуванням поліграфа.

13 серпня суд надав дозвіл на проведення перевірки п’ятого президента України Петра Порошенка на поліграфі.

Адвокат Порошенка назвав «піар-ходом» ідею допиту свого клієнта на поліграфі.

Порошенко заявив, що готовий пройти допит на поліграфі в ефірі телеканалу «Прямий», бо ДБР упереджене.

Поділитись: