Життя

Порошенко нагородив лідера кримськотатарського народу Джемілєва «Орденом Свободи»

Петро Порошенко
Життя/Порошенко нагородив лідера кримськотатарського народу Джемілєва «Орденом Свободи»
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко вручив «Орден Свободи» народному депутату України, лідера Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

«Його внесок у боротьбу за утвердження цінностей демократії та свободи неоціненний. «Орден Свободи» — символ визнання його значної ролі за повернення Криму та звільнення політичних в’язнів Кремля», — написав Порошенко у Facebook.

Нащодавно Джемілєв сказав, що вважає нераціональним обмін українських політв'язнів на ув'язнених громадян Росії, яких утримують в Україні.Він зазначив, що обмін арештованих за невизнання окупації на «кривавих вбивць» — це «нераціонально» та «неправильно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мустафа Джемілєв: «Ми знову починаємо боротьбу за свою Батьківщину»

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

У липні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попросив лідера кримських татар Мустафу Джемілєва надати йому список українських політв’язнів у російських тюрмах, з приводу яких він пообіцяв «говорити з Путіним».

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв передав президенту Туреччини особисте послання від президента України Петра Порошенка. Про що йшлося в посланні — невідомо.

Зазначимо, що Туреччина вже допомагала Україні в питанні звільнення політв'язнів Кремля.

У жовтні 2017 року засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.

27 жовтня 2017 року Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров повернулися в Україну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми вдома» — кримські політв'язні Умеров і Чийгоз повернулись до України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини