Порошенко підписав закон, який розширює зону контролю України в Чорному морі
Президент Петро Порошенко підписав закон «Про прилеглу зону України», ухвалений Верховною радою 6 грудня. Цей закон удвічі розширить зону українського контролю у Чорному морі.
Метою закону є «гармонізація морського законодавства» України з законодавством інших причорноморських держав та інших держав-учасниць Конвенції ООН з морського права 1982 року.
Також закон спрямований на попередження контрабанди та нелегальних заходів суден до закритих портів окупованих територій України.
Відповідно до закону, прилегла зона України — це зона відкритого моря, яка прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані не більше 24 морських миль, відлічених від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України.
«У своїй прилеглій зоні Україна здійснює контроль, необхідний з метою запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України у межах території України, включаючи її внутрішні води, або територіальне море», — йдеться у повідомленні.
Відповідно до закону, уповноважений орган, який забезпечує недоторканність держкордону та охорону суверенних прав України в її прилеглій та виключній (морській) економічній зонах може зупиняти судна; оглядати їх; затримувати чи арештовувати судна та/або членів їх екіпажу, за виключенням військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою.
Згідно закону, якщо судно порушило законодавство України і робить спробу зникнути, уповноважений орган має право «переслідувати таке судно по гарячих слідах» з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року.
Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про прилеглу зону України», який дозволить розширити контроль у Чорному морі, 6 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан діяв у 10 областях місяць. На засіданні РНБО 26 грудня президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану
- Поділитися: