Президент України Петро Порошенко підписав звернення до Генерального секретаря ООН з проханням сприяти звільненню українських моряків.

Звернення Порошенку передали представники громадськості та культури, підписав його президент 19 лютого.

«Ініціативи, яка чітко відображає, що, по-перше, українці своїх не залишають. По-друге, ми докладаємо максимум зусиль, щоб повернути наших хлопців додому», — сказав президент.

Уповноважений президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко, один з ініціаторів звернення до Генсека ООН, зазначив, що команді ініціаторів за п'ять днів вдалося зібрати понад 24 тисячі підписів.

«Зараз тут 24 тис. 532 підписи українців, а також підписи 62 організацій, які налічують 25 тисяч членів», — сказав Свириденко.

Він також додав, що збір підписів продовжується — «Ми не завершимо цю ініціативо доки наші хлопці ще в полоні».

Фото:

Адміністрація президента

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: