П'ятий президент України та нинішній депутат Петро Порошенко порадив чинному главі держави Володимиру Зеленському під час «нормандської зустрічі» не довіряти Володимиру Путіну та не піддаватися на його маніпуляції.

Як повідомив Порошенко, свої поради для проведення «нормандської зустрічі» він розповів «Українській правді».

«Найважливіша порада: не довіряти Путіну. Ніколи й ні в чому. І щиро радив би уникати зустрічі з ним віч-на-віч або, якщо цього неможливо зробити, не піддаватись на його КДБ-шні маніпуляції та підлещування, гру на емоціях та вразливих сторонах президента», — зазначив п’ятий президент.

Порошенко пропонує повернутися до теми берлінської «дорожньої карти». На його думку, саме вона є ключем до миру та має стати «лакмусовим папірцем» для перевірки намірів агресора.

Крім того, експрезидент наполягає на врегулюванні конфлікту на Донбасі завдяки миротворцям від ООН.

Він також радить не розглядати «газове питання» під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що це дозволить Росії сформувати невигідний для України «пакет домовленостей».

«Бажаю Володимиру Олександровичу результативного нормандського саміту в Парижі та досягнення миру з урахуванням національних інтересів України», — додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile