Президент України Петро Порошенко приїхав у Верховну Раду після того, як у парламенті не змогли проголосувати закон про декокупацію Донбасу за його авторством.

Президент України Петро Порошенко приїхав у Верховну Раду після того, як у парламенті не змогли проголосувати закон про декокупацію Донбасу за його авторством.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«БПП зібралась на засідання фракції. Воно проходить у кінозалі Ради. Туди прибув Порошенко», — повідомив кореспондент.

Перед цим спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття засідання, оскільки депутати продовжили блокування трибуни.

За кілька годин до цього під час обговорення законопроектів народні депутати з фракції «Самопоміч» та деякі позафракційні депутати заблокували президію, перешкоджаючи проведенню пленарного засідання. Через це Парубій оголосив перерву, запросивши керівників фракцій для проведення консультацій.

Після перерви, що тривала майже дві години, голова Верховної Ради повідомив, що під час наради керівників депутатських фракцій і груп було досягнуто домовленості, що у президентському законопроекті №7163 вилучаються пункти, пов'язані з Мінськими угодами.

«Це норма, яка мала розблокувати засідання Верховної Ради. Це була узгоджена позиція», – зазначив він. Однак депутати продовжили блокування президії, і спікер назвав цю ситуацію неприйнятною.

Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про реінтеграцію Донбасу, який вніс президент. Раніше 5 жовтня Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

У ході засідання 5 жовтня Рада планувала розглянути два законопроекти про деокупацію Донбасу. Крім того, окремим законопроектом Порошенко запропонував продовжити ще на один рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що закінчується 18 жовтня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

Альтернатива президентському проекту деокупації: основні тези.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile