ENRU

Порошенко сподівається обговорити на Генеральній Асамблеї ООН миротворчу місію на Донбасі

Президент України Петро Порошенко розраховує запустити переговори щодо введення миротворчої місії на Донбас на Генеральній Асамблеї ООН у вересні, але допускає, що Росія може заблокувати цю ініціативу на Раді безпеки ООН.

Про це він сказав під час форуму YES в Києві.

«Я буду щасливий, якщо ми запустимо це обговорення на наступному тижні в Нью-Йорку щодо миротворців, і що миротворці по всій території окупованого Донбасу будуть також пунктом обговорення в «нормандському форматі», — сказав Порошенко.

Відповідаючи на питання про готовність вести прямі переговори з РФ щодо введення миротворців ООН, Порошенко зазначив, що в 2014 році вже був створений механізм прямих переговорів — «нормандський формат», і на сьогоднішній день він не бачить інших механізмів переговорів про мирне врегулювання ситуації на сході України, окрім цього формату.

За словами Порошенка, на зустрічах в «нормандської форматі» він піднімав питання миротворців, але протягом двох років був «один у цьому починанні».

«Тепер у нас абсолютно багатообіцяючий прогрес у всіх представників, не тільки з боку Путіна», — додав президент України.

При цьому він допустив, що дана ініціатива може «виявитися невдалим починанням».

«Навіть якщо буде так само, як з трибуналом по малайзійському Боїнгу, коли був проект Радбезу ООН про трибунал з розслідування терористичної атаки на малайзійський Боїнг, і тільки Росія використовувала вето для того, щоб заблокувати. Те ж може статися і з «блакитними шоломами», — сказав Порошенко.

«Голубі шоломи не є панацеєю. Це один з інструментів принесення миру в мою країну. Інструмент, який є елементом безпекового пакету. Воно повинно розповсюджуватися на всю окуповану територію, включно з опечатуванням сховищ зі зброєю. Ми не можемо відкидати будь-яку можливість, що зупинити війну. Не всі інструменти є ефективними, але ми повинні використовувати всі», — додав він.

США виступили за миротворців ООН на Донбасі з широким мандатом і на кордоні з Росією. А от французькі сенатори під час візиту на Донбас заявили, що рішення щодо участі миротворців ООН на території України у французькому парламенті остаточно не прийнято.

9 вересня Україна передала Радбезу ООН резолюцію про розміщення миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялося, що Франція та Німеччина розроблять концепцію миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент Росії Володимир Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення.

МЗС України назвало заяву Путіна спробою представити агресію внутрішньо-українським конфліктом. 

Згодом Україна довела до відома генсека ООН позицію щодо миротворців на Донбасі. А Путін після розмови з Меркель погодився врахувати зауваження щодо миротворців на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram