У разі, якщо між колишніми та нинішніми власниками ПриватБанку почнуться переговори про пошук певного компромісу у питанні його націоналізації, то такі переговори повинні бути публічними.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю «Ліга.Фінанси».

«Поки що я не бачу нічого подібного (ніяких переговорів про «компроміс» — ред.). Але думаю, якщо таке обговорення все ж почнеться, воно буде публічним — аж занадто чутлива для України тема», — повідомила Рожкова.

Вона зазначила, що наразі Нацбанк не бере участі у жодних переговорах з колишніми власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, водночас вона додала, що у 2017 році були пошуки компромісу, але вони були безуспішними.

Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.

Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.

17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Сам Гончарук таку заяву спростував.

13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.

«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.

Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.

Поділитись: