Висохлий ставок біля села Кирпичне, Білогірський район
Фото:

«Крим.Реалії»

У Білогірському районі окупованого Криму пересохла річка Танасу (права притока річки Біюк-Карасу), а також місцевий ставок. В колодязях поступово зникає вода.

Про це повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на свого кореспондента.

За інформацією місцевих жителів, до середини вересня невелика кількість води в річці залишалася, але в третій декаді вересня — висохла.

Висохле русло річки Танасу біля села Кирпичне Білогірського району
Фото:

«Крим.Реалії»

Також у селі Кирпичне Білогірського району вперше за багато років повністю висох ставок, який служив водопоєм для худоби і місцем риболовлі для місцевих жителів.

Один з жителів села Кирпичне розповідає, що вода зникає через дуже посушливий і жаркий вересень.

«Такого не пам'ятають і старожили. Колодязі теж порожніють. Відбувається щось страшне і це лякає нас. З кожним днем ми все більше стурбовані ситуацією з водою», — розповідає чоловік, який не називає своє ім'я з міркувань безпеки.

Зазначимо, раніше синоптики повідомляли, що в серпні на окупованому півострові пересохло кілька річок, які живлять водосховища. Йшлося про річки Альма, Чорна і Бельбек.

Що у Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак з 7 вересня частині населення почали подавати воду строго за годинами. 19 вересня окупаційна влада анонсувала обмеження подачі води у низці населених пунктів ще й на південному березі півострова. 21 вересня північна частина окупованого Криму слідом за центральною опинилася без води. Там у 29 селах пересохли свердловини.

Позиція України

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.

Поділитись: