Уряд Росії планує виділити понад 8 мільярдів рублів (близько 102 млн доларів) на будівництво в окупованому Криму промислових установок з перетворення морської води на прісну. Так планують вирішити проблему її нестачі.

Про це повідомили в уряді РФ.

Установки планують побудувати до 2023 року. Майже 7,8 мільярда рублів скерують з федерального бюджету, ще 410 мільйонів — кошти анексованого півострова.

Відповідно до плану з забезпечення водопостачання, який підготував уряд, установки мають робити прісною 40 тисяч кубометрів морської води на добу. Де їх збудують, невідомо.

У вересні керований Кремлем «очільник» Криму Сергій Аксьонов казав, що установка може з’явитися на березі моря у селищі Миколаївка, за 30 кілометрів від Сімферополя.

У Мінпромторзі РФ повідомили «Коммерсанту», що хоч і опріснення води включили у довгострокову програму плану, на скільки це доцільно будуть вирішувати «за результатами оцінки ефективності інших способів вирішення проблеми».

Загалом для вирішення проблеми з водою в окупованому Криму Росія планує до 2024 року виділили 48 мільярдів рублів (з урахування витрат у 2019 та 2020 роках).

Що у Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак з 7 вересня частині населення почали подавати воду строго за годинами. 19 вересня окупаційна влада анонсувала обмеження подачі води у низці населених пунктів ще й на південному березі півострова. 21 вересня північна частина окупованого Криму слідом за центральною опинилася без води. Там у 29 селах пересохли свердловини.

Позиція України

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.

Поділитись: