Україна та Нафтогаз не будуть переглядати позов до Росії за втрачені внаслідок анексії Криму активи Нафтогазу. Цей позов розглядається Гаазьким арбітражем.

Про це на брифінгу за результатами перемовин щодо транзиту газу повідомив виконавчий директор Нафтогаз Юрій Вітренко.

«Стосовно арбітражу, які за активами в Криму, що належать групі Нафтогаз: жодним чином це не згадується в цьому протоколі. Це окремий процес. Стороною цього процесу є держава Російська Федерація, яка відповідає за відповідними позовами Нафтогазу. І в цьому протоколі це ніяк не згадується», — повідомив він.

У березні 2019 року Нафтогаз повідомив, що Гаазький арбітраж може підраховувати суму збитків та суму компенсації, яку Росія має виплатити за анексію Криму Нафтогазу в межах виграної компанією справи, до 1,5 років.

1 березня 2019 року стало відомо, що Гаазький арбітраж став на сторону Нафтогазу у судовому спорі проти Росії за втрачені Нафтогазом активів через анексію Криму. Сума збитків, яку в Нафтогазі очікують компенсувати відповідно до рішення арбітражу, може скласти до 8 мільярдів доларів.

20 грудня за підсумками дводенних переговорів, які тривали у Берліні та Мінську за участю міністрів енергетики України та Росії, а також керівництва Газпрому, Нафтогазу та Оператора ГТС України, Україна та Росія підписали протокол.

Зазначимо, що підписання протоколу не означає підписання угоди про транзит газу. Протокол лише засвідчує домовленість сторін щодо цього.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що термін дії чинного 10-річного договору спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.

Поділитись: