УКРАЇНА

Позов України проти Росії в Міжнародному суді ООН недопрацьований — експертка

2 серпня, 2017 23:57
УКРАЇНА/Позов України проти Росії в Міжнародному суді ООН недопрацьований — експертка
Зберегти
Вигляд
Початковий етап справи «Україна проти Росії» у Міжнародному суді ООН виявив недопрацювання української сторони.

Початковий етап справи «Україна проти Росії» у Міжнародному суді ООН виявив недопрацювання української сторони.

Таку думку в інтерв'ю «Голосу Америки» висловила фахівець з міжнародного права, викладач Копенгагенського університету в Данії Ірина Марчук.

Українському позову у Гаазі, зазначила Марчук, загрожує доля подібної судової справи Грузії проти Росії, яку Москва виграла, довівши, що Міжнародний суд не мав юрисдикції у порушених Тбілісі питаннях.

За її словами, головними недоліками позиції України наразі є брак обґрунтованих доказів, а також певні суперечності у тому, як сама Україна визначає події на Донбасі.

«Насамперед Україна, на мою думку, провалила з переконливістю своїх звинувачень відповідно Конвенції про запобігання фінансування тероризму, і помилка тут була також у тому, що юрист від України - американка, яка спеціалізується на арбітражних справах - не фахівець з кримінального, або міжнародного права», — зазначила вона.

Водночас, експертка вважає, що допущені помилки можна виправити.

«Усе залежатиме від якості доказів, які надаватиме Україна. Як я вже сказала, це надати більше доказів по суб’єктивній стороні злочину. Тут юристи повинні самі розібратися в теоретичній концепції умислу», — додала вона.

«Україна повинна подати Міжнародному суду докази того, що вона заявляє, про конкретні факти тероризму», — підкреслила Марчук.

Факти ж обстрілів мирного населення Марчук назвала воєнними злочинами.

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН частково задовольнив позов України про попередні заходи стосовно Росії щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Пізніше представник кримської окупаційної влади Заур Смирнов заявив, що Росія не збирається скасувати заборону Меджлісу попри рішення суду ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над агресором: як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах.

Гаазькі судді: хто вирішуватиме долю позову України проти Росії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини