Правлінню ПриватБанку через суд намагаються заборонити отримувати премії

До Окружного адміністративного суду Києва, який у 2019 році визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, подали позов, у якому просять суд заборонити правлінню ПриватБанку отримувати премії за 2019 рік.

Про це йдеться у повідомленні суду.

Зазначається, що позивачем виступила профспілкова організація ПриватБанку. Вона ж вимагає звільнення голови правління банку Петера Крумханзла.

Позов профспілка подала проти Національного банку, вимагаючи, щоб саме НБУ видав акт, який заборонить отримання премії правлінням ПриватБанку.

«Разом із позовом до суду надійшла заява про його забезпечення, в якій профспілка просить суд заборонити АТ КБ «ПриватБанк» нараховувати та виплачувати премії за 2019 рік Голові Правління Петру Крумханзлу та усім членам Правління до розгляду адміністративної справи по суті», — повідомляють в Окружному адмінсуді.

Наразі суд визначається, чи відкривати провадження у цій справі.

16 березня відбулося слухання у ключовій справі щодо націоналізації ПриватБанку. Верховний суд розглянув позов родини Суркісів до Нацбанку, у якому вимагали скасувати рішення про визнання Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами. Від результатів у цій справі залежатиме подальша доля оскарження колишніми власниками ПриватБанку його націоналізації.

Верховний суд зробив перерву у цій справі на невизначений термін.

Високий суд Англії 16 березня ухвалив рішення на користь ПриватБанку та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонують остаточно заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам. На ухваленні цього законопроєкту наполягає Міжнародний валютний фонд.