УКРАЇНА

Право Путіна на помилування не залежить від жодних положень — адвокат

16 серпня, 2018 00:37
УКРАЇНА/Право Путіна на помилування не залежить від жодних положень — адвокат
Зберегти
Вигляд
Російський адвокат Ілля Новіков, який раніше захищав народну депутатку Надію Савченко у суді Росії, заявив, що право російського президента на помилування не залежить від жодних законів нижчого рівня.

Російський адвокат Ілля Новіков, який раніше захищав народну депутатку Надію Савченко у суді Росії, заявив, що право російського президента на помилування не залежить від жодних законів нижчого рівня.

Про це Новіков повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Так Новіков прокоментував негативну відповідь Адміністрації президента РФ на прохання матері політв'язня Олега Сенцова помилувати її сина, який голодує 94 день.

«Право президента на помилування ... воно не залежить ні від яких законів, положень і правил нижчого рівня. Коли ми чуємо від російських представників, що Сенцов не може бути помилуваний, бо не дотримано порядок подачі заяви про помилування, треба розуміти, що це брехня ... Можна людину помилувати без її особистого прохання», — сказав він.

За його словами, заява Адміністрації президента РФ про те, що Сенцов сам має писати помилування — це «втеча від відповіді».

«В даному випадку, люди, які обслуговують Путіна, просто хочуть вберегти Путіна від необхідності самому особисто відповідати на питання, чому він не хоче звільняти Сенцова», — наголосив Новіков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

Зазначимо, що колишню військовополонену, а нині депутатку Надію Савченко, засуджену в Росії за причетність до загибелі російських журналістів в Донбасі, Путін помилував без її особистого клопотання. Про звільнення Савченко просили родичі загиблих журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, саме у їхньому вбивстві звинувачували Савченко.

Крім того, перед звільненням Савченко Путіна про її обмін просили дружини двох ГРУшників — Олександра Олександрова та Євгена Єрофєєва, на яких обміняли українку.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини