Початок розгляду справи про вбивство журналіста Павла Шеремета залежить виключно від того, коли адвокати підозрюваних закінчать ознайомлюватися з матеріалами.

Про це заявили у Нацполіції.

Там стверджують, що з моменту завершення досудового розслідування у справі Шеремета та відкриття матеріалів підозрюваним та їхніх захисникам вже минуло 42 дні. Водночас правоохоронці заявили, що слідство не буде обмежувати підозрюваних та їх адвокатів у часі на ознайомлення з матеріалами справи.

Натомість представник захисту Андрія Антоненка Леонід Маслов у коментарі hromadske наполягає, що 42 дні тому лише було повідомлення про розриття, але матеріали повністю досі не надали. А з тими документами, що є у розпорядженні адвокатів, вони уже вже майже закінчили знайомитись, каже Маслов

«Це повідомлення складає 742 символи й важко уявити як в такий короткий текст можна умістити таку кількість брехні. По-перше, відкриття матеріалів справи підозрюваним і їх захисникам фактично відбулося не 42 дні тому (22 липня), а 22 дні тому (10 червня), і то не повністю. Коли нам було переданий диск з 307 тисячами 521 файлом, який включав скани томів справи, ми з'ясували, що деякі файли відсутні, і 17 червня слідчий надав нам ще 553 файли обсягом 19,5 Гб», — стверджує адвокат.

«Тепер з'ясувалося, що відсутні диски до телекомунікаційних і комп'ютерних експертиз, які надані в томі №33 (тобто висновки є, а результати їх — диски — відсутні). Також нам досі не надано список речових доказів у виділеному провадженні», — додав адвокат.

«"Слідство не буде обмежувати підозрюваних та їх адвокатів в часі на ознайомлення з матеріалами справи" — це або невігластво або нахабство! Бо слідство не має права обмежувати підозрюваних в часі, це може робити лише слідчий суддя за клопотанням прокурора» — прокоментував Маслов заяву Нацполіції.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Також у справі фігурує подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство довгий час наполягало, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь.
  • Однак уже 21 травня стало відомо, що Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.
  • 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: