Міжнародна правозахисна організація Amnesty International 12 листопада позбавила звання «Посла сумління», яке є найвищою нагородою організації, фактичну лідерку М’янми Аун Сан Су Чжі.

Головний серкретар Amnesty International Кумі Найду заявив, що лідерка М’янми «не використала свій політичний і моральний авторитет», аби зупинити геноцид мусульманської меншини рохінджа.

За його словами, правозахисники очікували, що Аун Сан Су Чжі «продовжить використовувати свій моральний авторитет, щоб виступати проти несправедливості, особливо у М’янмі», однак цього не сталося.

«Сьогодні ми глибоко стурбовані тим, що ви більше не символізуєте надію, мужність і неминучий захист прав людини. Amnesty International не може підтвердити Вашого постійного статусу отримувача нагороди Посла сумління, і тому з великим жалем ми забираємо її у Вас», — йдеться у заяві правозахисників.

Державна радниця та фактична лідерка М’янми Аун Сан Су Чжі стикалися з нищівною критикою з боку міжнародної спільноти через поводження силовиків і представників інших народів з меншиною рохінджа в країні.

Аун Сан Су Чжі отримала нагороду «Посол сумління» у 2009 році. У період з 1988 до 2010 року вона загалом провела під домашнім арештом 15 років за свою політичну діяльність у М’янмі. Вона стала відомою дисиденткою та отримала Нобелівську премію миру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому «ікона демократії» покриває геноцид у М'янмі?

Нагадаємо, 25 серпня 2017 року озброєні бойовики напали на блокпости правоохоронців, унаслідок якого загинули 12 співробітників служби безпеки. Після цього військові влаштували розгін. Тоді армія заявила, що вбила близько 400 підозрюваних бойовиків. Натомість в уряді М’янми заявили, що дії були спрямовані не проти цивільних, а проти бойовиків. Після цього розгону чимало представників мусульманської меншини почали тікати з країни.

За даними ООН, загинули понад 400 людей. Ще 70 тисяч мусульман-рохінджа були вимушені втекти до Бангладеш. Міжнародні організації призупинили надання гуманітарної допомоги через збройний конфлікт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологи, ісламісти та китайці: приховані пружини геноциду в М’янмі.

ООН закликала Міжнародний кримінальний суд розслідувати геноцид рохінджа у М’янмі. Звіт ООН базується на сотнях інтерв’ю. Він вважається одним з найбільших прикладів засудження організацією злочинів проти рохінджа.

Зі свого боку М’янма заперечує звинувачення ООН в геноциді рохінджа

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зайвий народ: чому у М’янмі вбивають мусульман рохінджа

Етнічна група рохінджа та місцеве населення штату Ракхай у М’янмі ведуть сутички вже кілька десятиліть поспіль. Часом криза у відносинах двох релігійних груп — мусульман-рохінджа та буддистів-м’янмарців — затихала, населення співіснувало у відносному мирі, втім, найменшої іскри було достатньо, щоб розпалити ворожнечу із новою силою. Новий виток конфлікту у жовтні 2016 року був спровокований нападом кількох мусульман в штаті Ракхай на поліцейських. Влада М’янми оголосила антитерористичну операцію проти рохінджа.Поділитись: