Правозахисна організація Amnesty International звинуватила Туреччину в примусовій депортації зі своєї території біженців з Сирії.

Про це повідомляє Aljazeera.

Правозахисники провели 28 інтерв'ю з сирійськими біженцями, які розповіли про насильство та погрози з боку турецької поліції. За словами сирійців, турецькі правоохоронці погрозами примушували їх підписувати документи про бажання повернутися в Сирію.

Ще 20 випадків примусової депортації сирійських біженців правозахисники зафіксувала до початку турецької військової операції в Сирії. За даними Amnesty International, турецькі силовики примусово депортували біженців через сирійський кордон, надягаючи на них наручники.

Американська правозахисна організація Human Rights Watch також заявила, що влада Туреччини довільно затримувала та депортувала сирійців на північ Сирії між січнем та вереснем 2019 року.

«Депортовані сирійці заявляли, що турецькі чиновники змушували їх підписувати форми, які їм не дозволяли читати, в деяких випадках після побиття або погрози, та перевозили їх до Сирії», — заявили у Human Rights Watch після телефонних інтерв'ю з майже 20 сирійцями. Біженці розповіли про їхні та затримання в Туреччині та депортацію до Ідлібу, на півночі Сирії.

За даними правозахисної групи, 13 сирійців заявили, що їх депортували автобусом між липнем та вереснем. Троє заявили, що інші пасажири автобуса, загалом близько 100 біженців, сказали їм, що їх повертають до Сирії проти їхньої волі.

Представник пресслужби Міністерства закордонних справ Туреччини Хамі Аксой відкинув такі звинувачення правозахисників. Він заявив, що турецька влада проводить процес репатріації у співпраці з агентством ООН у справах біженців та іншими неурядовими організаціями. Представник МЗС додав, що Туреччина завжди наголошувала, що повернення біженців має бути добровільним, безпечним і відповідати міжнародному законодавству.

Турецька влада заявляє, що за останні роки в Сирію на добровільній основі виїхали близько 365 тисяч людей.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Джерело миру» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • Курди, зі свого боку, домовились з режимом Башара Асада, що урядова армія Сирії перекине війська на північ країни для протистояння Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників. Згодом їх скасували.
  • 17 жовтня Туреччина погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії, аби курди могли евакуюватися з цього району. А сирійські курди заявили про готовність відійти від кордону з Туреччиною.
  • 22 жовтня президент РФ Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовились про спільний контроль сирійсько-турецький кордон.
Поділитись: