Представництво Європейського союзу при ОБСЄ закликало Україну і Росію провести обмін заручників до кінця 2018 року.

«Ми вітаємо тверду підтримку цього шляху, висловленого канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Емманюелем Макроном та президентом України Петром Порошенком», — йдеться у повідомленні.

16 листопада представниця України у ТГК Ірина Геращенко повідомила, що Україна готова віддати понад 20 громадян Росії, засуджених в Україні, понад 60 бойовиків для звільнення заручників та політв'язнів.

Раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що вважає нераціональним обмін українських політв'язнів на ув'язнених громадян Росії, яких утримують в Україні.

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile