Представниця Кабінету міністрів у Верховній Раді України Олена Шуляк прокоментувала заяву про відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

«Це більше політичне рішення самого Олексія Гончарука — подати заяву про свою відставку саме до Володимира Зеленського», — сказала вона.

Шуляк також наголосила, що «Гончарук як і інші член уряду, є командою, яка є частиною великої команди президента і вся робота уряду, вона була спрямована на те, щоб виконувати по-перше програму президента, з якою він йшов на вибори».

«Для того, щоб зняти всі питання, які стосуються довіри і поваги до президента, у зв’язку з цією інформаційною атакою з відомими плівками, політично Олексій прийняв таке сильне командне рішення. Ми не вбачаємо у цій ситуації чогось сумнівного чи неправильного. Олексій Гончарук вирішив поступити саме таким чином», — додала вона.

Нагадаємо, 15 січня у мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука, на якій він каже про примітивне розуміння економіки у президента Володимира Зеленського, а себе називає «профаном».

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації.

Сам Гончарук після зливу заявив, що команду президента та уряду не зламати, однак уже 17 січня заявив, що написав заяву про відставку.

Своєю чергою, Зеленський поставив правоохоронцям вимогу за два тижні встановити причетних до запису розмов Гончарука з міністрами та представниками НБУ.

Зазначимо, що написання заяви про відставку на цьому етапі нічого не міняє, адже її має погодити Верховна Рада. Попри те, що президент відповідно до Конституції не має права відправляти прем'єра у відставку, у Зеленського заявили, що Офіс Президента повідомить окремо про результати розгляду заяви.

У разі схвалення Верховною Радою відставки прем'єр-міністра усі міністри уряду стають виконувачами обов'язків до призначення нового прем'єра та уряду.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile