Війна / Донбас

Представник ОБСЄ заперечив заяву Клімкіна щодо миротворчої місії на Донбасі

Deutsche Welle
Війна/Донбас/Представник ОБСЄ заперечив заяву Клімкіна щодо миротворчої місії на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заперечив, що ОБСЄ на переговорах у Мінcьку запропонувала створити спільну з Організацією Об'єднаних Націй миротворчу місію на Донбасі. Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ України Павло Клімкін 16 січня.

Про це Мартін Сайдік заявив виданню Deutsche Welle на прохання прокоментувати заяву Клімкіна.

Водночас він зазначив, що моніторингова місія ОБСЄ вітає «будь-які додаткові заходи, які допомогли б зменшити наявні загрози» та готова «консультувати та пропонувати свій досвід», отриманий за чотири роки роботи в Україні.

16 січня під час візиту до Сєвєродонецька на Луганщині Павло Клімкін заявив, що представники ОБСЄ на переговорах у Мінcьку (ОБСЄ є офіційною стороною перемовин у Тристоронній контактній групі) запропонували створити спільну з Організацією Об’єднаних Націй миротворчу місію на Донбасі.

Нагадаємо, у вересні 2018-го президент Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція та США «практично готові» до внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців на Донбас.

Раніше спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Пов`язані новини