Головний переговірник Європейського Союзу щодо Brexit Мішель Барньє вважає, що вихід Великої Британії без угоди з кожним днем стає все ймовірнішим.

Як повідомляє ВВС, Барньє попередив, що Brexit без угоди відбудеться, якщо депутати не утворять «позитивну більшість» у Палаті громад.

«За останні дні сценарій виходу без угоди став більш вірогідним, але ми все ще можемо сподіватися уникнути його", — сказав Барньє.

Водночас Барньє дистанціювався від можливості тривалого відтермінування Brexit. На його думку, додаткова затримка Brexit «нестиме значні ризики для ЄС, тому необхідне сильне обґрунтування».

Нагадаємо, 29 березня було третє голосування за угоду Мей, і жодного разу депутати не підтримали її.

Раніше депутати парламенту Великої Британії не підтримали рішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.

23 березня у Лондоні десятки тисяч людей вийшли з вимогою провести новий референдум щодо Brexit. Тереза Мей виключила проведення другого референдуму щодо виходу Британії з ЄС і заявила, що планує вивести країну з ЄС до 30 червня.

27 березня Мей заявила, що піде у відставку до наступного етапу переговорів щодо Brexit, якщо парламент підтримає її варіант угоди.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: