Отримання наступного траншу макрофінансування від Міжнародного валютного фонду дасть можливість Україні успішно пережити осінь та зиму.

Отримання наступного траншу макрофінансування від Міжнародного валютного фонду дасть можливість Україні успішно пережити осінь та зиму.

Про це повідомив постійний представник України при МВФ Владислав Рашкован в інтерв’ю «Радіо НВ».

«Місії МВФ не приїжджають, якщо не впевнені у їхньому успіху. Я впевнений, що ми достатньо спокійно пройдемо цю осінь та зиму, в тому числі за допомогою траншу МВФ», — зазначив Рашкован.

При цьому він зазначив, що настання дефолту та зростання курсу долара до 35 гривень «є скоріше лише гіпотетичним сценарієм, а не реалістичним».

«Я розраховую, що Україна отримає транш, тому я би мислив категоріями того, як нам це допоможе реалізувати ті реформи, які ми розпочали», — зазначив представник України при МВФ.

Він також додав, що отримання траншу МВФ стане позитивним сигналом для інших інвесторів, зокрема Світового банку, а також покупців українських боргових цінних паперів.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

28 серпня у Національному банку повідомили, що очікують на зарахування МВФ траншу у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

Як зазначається, на засіданні 22 серпня, Кабмін доручив виконувачці обов’язків міністра фінансів Оксані Маркаровій розпочати підготовку до отримання п’ятого траншу від МВФ. Зокрема, мова йде про процес підписання векселів на користь фонду, які необхідні для зарахування траншу.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Поділитись: