Представники Росії в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську відмовилися обговорювати питання обміну громадян РФ, ув’язнених в Україні, на українських політв’язнів.

Представники Росії в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську відмовилися обговорювати питання обміну громадян РФ, ув’язнених в Україні, на українських політв’язнів.

Про це повідомила представниця України в ТКГ, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

За її словами, 5 вересня, у четверту річницю підписання мінських угод, українська сторона «зафіксувала повне ігнорування» виконання цих домовленостей з боку РФ та бойовиків, зокрема у питанні звільнення заручників.

«Представники РФ в гуманітарній підгрупі відповіли ВІДМОВОЮ забрати громадян РФ з українських тюрем в обмін на наших політв’язнів, заявивши, що «РФ не має відношення до конфлікту і нас там нет». Тобто, Родіна офіційно кинула росіян в українських тюрмах», — наголосила Геращенко.

Віце-спікерка додала, що Росія відмовилася надати свого експерта для створення механізму з пошуку зниклих безвісти, а також відмовилася створювати підгрупу у ТКГ, яка має обговорювати передачу україно-російського кордону під контроль України.

«Це принципова вимога», — підкреслила вона.

Раніше Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян.

Як відомо, вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile