Вже 4 місяці немає жодної реакції від Росії щодо прохання засуджених в Україні російських громадян про обмін їх на українських політв'язнів.

Вже 4 місяці немає жодної реакції від Росії щодо прохання засуджених в Україні російських громадян про обмін їх на українських політв'язнів.

Про це на прес-конференції у Києві повідомила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко.

«Більше 4 місяців тому в Мінську я передала список росіян, які засуджені за важкі злочини. Жодної відповіді ми не маємо. З більше ніж 30 засуджених росіян, 22 написали заяви, що вони хочуть бути повернуті на батьківщину. На жаль, не маємо жодної реакції з боку Кремля».

Геращенко також згадала про утримуваного бойовиками «ДНР» українського журналіста-блогера Станіслава Асєєва.

«Я наполягаю на тому, щоб Асєєва відвідав спецпредставник ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тоні Фріш. За нашою інформацією, Станіслав Асєєв перебуває у так званих «концтаборах» на колишньому заводі «Ізоляція». Очевидно, що ці зізнання, які показали на російському телебаченні були вибиті шляхом катувань», — наголосила вона.

Як відомо, вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що засуджує рішення російського державного телеканалу «Россия 24» показати «інтерв’ю» із затриманий українським блогером Станіславом Асєєвим, якого утримують бойовики.

17 серпня на російському телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому український блогер Станіслав Асєєв «зізнається» у співпраці з українською розвідкою.

На початку липня журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва.

5 липня колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Асєєв оголосив голодування. У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпигунстві».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого у «ДНР»  блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Поділитись: