Прем'єр-міністр Олексій Гончарук прокоментував заяву колишньої міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун щодо «рейдерського захоплення Міністерства охорони здоров'я» після того, як Кабінет міністрів звільнив державного секретаря Міністерства охорони здоров'я Артема Янчука, який був призначений при Супрун.

Про це він написав у Facebook на відповідь до допису Уляни Супрун.

«На мою думку, Міністр повинна мати можливість сформувати собі команду. І я буду її в цьому підтримувати, хоча не завжди поділяю її вибір», — зазначив Гончарук.

Він додав, що Інна Солодка призначена держсекретарем МОЗ тимчасово, а наступного тижня Кабмін оголосить конкурс на її посаду.

За словами прем'єра, у МОЗ не припиняється «трансформація системи».

«Особисто я підтримую і буду підтримувати багато ініціатив започаткованих Вашою командою. Проте, це не означає, що нова команда повинна утриматись від аналізу їх результатів і внесення коректив з метою підвищення ефективності системи», — написав Гончарук.

Також прем'єр-міністр зазначив, що вивчає ситуацію щодо «поведінки окремих нових людей у МОЗ» та незабаром надасть їй оцінку.

Нагадаємо, Уляна Супрун заявила, що на закритому засіданні уряду міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька подала питання про звільнення держсекретаря МОЗ Артема Янчука, який перебуває в декретній відпустці. На його місце призначили Інну Солодку.

Супрун зазначила, що Солодка прийшла в МОЗ кілька тижнів тому, а раніше очолювала юридичний департамент Держгеокадастру. Це колишня колега Андрія Пивоварова, голови юридичної служби МОЗ при Раїсі Богатирьовій.

Ексміністерка написала, що звільнення Янчука було проведено «в супертаємному режимі з порушенням законодавства», і вона тепер не знає, як «цю сумну групу осіб» можна називати «урядом технократів».

Нагадаємо, заступник Міністра охорони здоров’я Михайло Загрійчук запропонував написати заяву на звільнення гендиректорці Директорату медичних послуг Оксані Сухоруковій та генеральній директорці Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірині Литовченко.

У зв'язку з цим працівники МОЗ направили публічний лист до прем’єра Гончарука, де закликали його припинити тиск на держслужбовців.

Своєю чергою, радник міністерки охорони здоров’я Дмитро Раімов заявив, що новопризначений заступник Міністра охорони здоров’я Михайло Загрійчук, який до цього був лікарем-хірургом в Інституті Шалімова, мав запитання до певних співробітників. Але ніхто нікого не збирається виганяти.

Поділитись: