Прем'єр-міністр Великої Британії та лідер Консервативної партії Борис Джонсон втратив більшість у парламенті.

Про це повідомляє BBC.

Депутат Філліп Лі оголосив про вихід з Консервативної партії та під час засідання перейшов до лави лейбористів.

До цього у Консервативній партії було на одного депутата більше, ніж у Лейбористській. Наразі в консерваторів 319 депутатів замість 320, необхідних для більшості.

«Консервативний уряд переслідує ідею «жорсткого» Brexit, яка здійснюється безпринципними способами. Вона невиправдано ставить під загрозу життя і джерела коштів для існування, вона ставить під загрозу цілісність країни. Вона підриває економіку, демократію і роль країни в світі», — йдеться в листі Філліпа Лі до Джонсона.

Нагадаємо, прем'єр Британії заявив, що відтермінуванн Brexit не буде. Він обіцяє вивести країну з ЄС 31 жовтня

28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.

Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Того ж дня у Великій Британії почались акції протесту через призупинення роботи парламенту.

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: