Президент України Петро Порошенко повідомив, що 23 листопада планує провести переговори з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

«Після Чернігова я їду в Київ, де пройдуть переговори з Крістін Лагард», — повідомив Порошенко під час візиту до Чернігівської області.

За його словами, запровадження воєнного стану ніяк не позначиться на фінансовій підтримці України міжнародними організаціями. Так, за його словами, лідери країн Європи, а також міжнародних фінансових організацій у ході інтенсивних переговорів підтвердили, що не скасують жодної програми допомоги Україні.

Раніше повідомлялось, що воєнний стан не має вплинути на виділення першого траншу ЄС у розмірі 500 мільйонів євро. Також в Міжнародному валютному фонді повідомляли, що не мають підстав відмовляти Україні у фінансуванні через воєнний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: