Світ / Європа

Воєнний стан не має вплинути на отримання 500 млн євро від ЄС

Українські новини
Світ/Європа/Воєнний стан не має вплинути на отримання 500 млн євро від ЄС
Зберегти
Вигляд
Запровадження воєнного стану не повинно вплинути на виділення першого траншу макроекономічної допомоги від Євросоюзу обсягом 500 мільйонів євро.

«Ґрунтуючись на тій інформації про воєнний стан, якою ми володіємо, його введення не повинно вплинути на виділення макрофінансової допомоги», — повідомили у постійному представництві ЄС в Україні, передають «Українські новини».

Водночас, там додали, що Євросоюз продовжує уважно стежити за ситуацією в Україні.

Зазначимо, що мова йде про перший транш на 500 мільйонів євро, який планують видати у рамках макроекономічної програми для України. Загальний обсяг програми складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

Раніше в Міжнародному валютному фонді повідомляли, що не мають підстав відмовляти Україні у фінансуванні через воєнний стан.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Як повідомляли раніше у Міністерстві закордонних справ, перша частина схваленого Євросоюзом траншу макрофінансової допомоги Україні має надійти ще у 2018 році.

«Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу» — повідомляли у Міністерстві фінансів.

Наголосимо, що підписання документу та його ратифікація у парламенті не означає автоматичне перерахування коштів українському уряду.

Для отримання траншу Україна має виконати низку вимог, які будуть прописані у меморандумі.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році.

Нагадаємо, що рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності 9 липня. Допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.

Раніше Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини