ENRU

Президент Молдови зупинив постанову уряду про участь армії у навчаннях в Україні

Президент Молдови Ігор Додон призупинив дію постанови уряду країни про участь військовослужбовців у військових навчаннях в Україні.

«Відповідно до Конституції Республіки Молдова ухвалив рішення призупинити сьогоднішню постанову уряду про участь молдовських військових у військових навчаннях в Україні», — написав він у Facebook.

Dodon Igor

Раніше, Додон заборонив брати участь у навчаннях в Україні та наказав скасувати всі підготовчі заходи, проте вранці, 6 вересня, уряд Молдови схвалив участь молдовських військовослужбовців у багатонаціональних військових навчаннях «Rapid Trident-2017» в Україні, відтак Додон наклав вето на постанову уряду.

За його словами, він «уперше з моменту вступу на посаду глави держави вирішив скористатися конституційним повноваженням, що передбачає право припиняти дію актів уряду, які суперечать законодавству, до ухвалення остаточного рішення Конституційним судом».

Він констатував порушення урядом положень закону про державну безпеку, згідно з якими участь військових Молдови в навчаннях в третіх країнах затверджується Головнокомандувачем Збройними силами.

Раніше Додон неодноразово заявляв, що Молдова не вступить до НАТО. Також він заявляв, що «антиросійською Молдова точно не буде».

У травні президент Молдови виступив проти маршу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Він став єдиним з іноземних лідерів, хто відвідав парад у Москві 9 травня. Також Додон уважає Крим російським.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Молдови зустрівся з Рогозіним і попросив РФ не вводити санкції. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram