Світ

Президент Польщі підписав правки до «антибандерівського закону»

27 червня, 2018 23:15
Світ/Президент Польщі підписав правки до «антибандерівського закону»
Зберегти
Вигляд
Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які раніше схвалив польський парламент.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які раніше схвалив польський парламент.

Про це ідеться на офіційному сайті президента Польщі.

«Президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті після отримання необхідних юридичних висновків», — ідеться у повіодомленні.

Дуда підписав проект на особисте прохання прем'єр-міністра країни від імені парламентської більшості.

«Президент наголошує, що боротьба і турбота про добре ім'я і гідність поляків і Польщі — завдання, яке повинні виконувати всі польські політики і державні установи», — ідеться у повідомленні.

«Закон про Інститут національної пам’яті» передбачав покарання у вигляді штрафу або позбавленні волі строком до трьох років за публічні заяви щодо причетності поляків до злочинів нацистської Німеччини або інших злочинів проти людяності та військових злочинів.

Також цей закон містить заборону «бандерівської» ідеології та передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі.

З критикою цього закону виступили СШАІзраїль, Україна та Франція.

Організація з безпеки та співробітництва у Європі закликала президента Польщі Анджея Дуду ветувати закон, але він підписав його та водночас передав на розгляд до Конституційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’ятіУкраїні чекати не слід — аналітики

 

Пов`язані новини