Світ

Путін підписав закон про пенсійну реформу: росіяни підуть на пенсію на 5 років пізніше

4 жовтня, 2018 09:29
Світ/Путін підписав закон про пенсійну реформу: росіяни підуть на пенсію на 5 років пізніше
Зберегти
Вигляд
Президент Росії Володимир Путін 3 жовтня підписав закон, який передбачає підвищення пенсійного віку.

Президент Росії Володимир Путін 3 жовтня підписав закон, який передбачає підвищення пенсійного віку.

Про це повідомила прес-служба Держдуми.

Перед цим його схвалила Рада Федерації Росії.

Серед головних змін пенсійної реформи:

  • підвищення пенсійного віку на 5 років: жінки будуть виходити на пенсію в 60, чоловіки – у 65;
  • жінка, яка має трьох дітей, може вийти на пенсію на три роки раніше за передбачений термін, з чотирма дітьми — на чотири роки, з п'ятьма і більше — у 50 років;
  • виплати по безробіттю збільшуються з 4 тисяч 900 рублів до 11 тисяч 280 рублів.

27 вересня Державна дума Росії в третьому, остаточному читанні, ухвалила законопроект, який передбачає підвищення пенсійного віку.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний. Профспілка ЗМІ заявила про затримання 14 журналістів.

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

10 вересня після масових затримань у Москві влаштували «безстрокову акцію» проти пенсійної реформи та Путіна.

16 вересня у Санкт-Петербурзі місцеві знову вийшли на акцію проти підвищення пенсійного віку. На площі між протестувальниками та поліцією сталися сутички.

 

Пов`язані новини