Світ

Держдума Росії остаточно ухвалила пенсійну реформу

27 вересня, 2018 14:17
Світ/Держдума Росії остаточно ухвалила пенсійну реформу
Зберегти
Вигляд
Державна дума Росії в третьому, остаточному читанні, ухвалила пенсійну реформу.

Державна дума Росії в третьому, остаточному читанні, ухвалила законопроект, який передбачає підвищення пенсійного віку.

Про це повідомляє прес-служба Держдуми.

За пенсійну реформу проголосували 333 депутати, проти — 62.

У першому читанні закон прийняли 19 червня, у другому — 26 вересня. 

Загалом до закону внесли 324 поправки, 9 з яких — президент Росії Володимир Путін.

Законопроект передбачає поступове підвищення пенсійного віку на 5 років — до 60 для жінок та 65 для чоловіків.

Стаж, який дає право дострокового виходу на пенсію для жінок — 37, для чоловіків — 42. 

Тепер закон повинні схвалити Рада федерації Росії і президент Володимир Путін.

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний. Профспілка ЗМІ заявила про затримання 14 журналістів.

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

10 вересня після масових затримань у Москві влаштували «безстрокову акцію» проти пенсійної реформи та Путіна.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

16 вересня у Санкт-Петербурзі місцеві знову вийшли на акцію проти підвищення пенсійного віку. На площі між протестувальниками та поліцією сталися сутички.

 

 

Пов`язані новини