На площі між протестувальниками та поліцією сталися сутички.

У Санкт-Петербурзі місцеві знову вийшли на акцію проти підвищення пенсійного віку. На площі між протестувальниками та поліцією сталися сутички.

Про це повідомляє «Медіазона».

За попередніми даними, як додає ВВС, участь в акції взяли близько тисячі людей. Поліція затримала щонайменше трьох учасників, пише «ОВД Инфо».

Акція проти пенсійної реформи в Петербурзі Фото: Денис Ідрісов

Сутички спровокувала спроба правоохоронців затримати жінку, їм почав чинити супротив чоловік протестувальниці. Інші учасники акції стали на його захист. Унаслідок конфлікту силовики повалили кількох людей на землю, у сутичці хтось розпилив балончик.

Тим часом у Москві поліція затримала п’ятьох учасників безстрокового протесту проти пенсійного віку. Серед них є неповнолітні.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний. Профспілка ЗМІ заявила про затримання 14 журналістів.

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

10 вересня після масових затримань у Москві влаштували «безстрокову акцію» проти пенсійної реформи та Путіна.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile