Російські вчені переконані, що природа сама стала причиною екологічної катастрофи на дні Авачинської бухти неподалік від узбережжя Камчатки. Там нещодавно виявили сотні загиблих морських тварин.

Про такий висновок учених повідомив віцепрезидент Російської академії наук Андрій Адріанов, повідомляє офіційний сайт Камчатського краю.

За його словами, науковці переконані, що причиною катастрофи стало природне явище «червоний приплив». Загибель сотень тварин вони пов'язують з «природним явищем, яке називається "шкідливе цвітіння води, або червоний приплив океану"».

Андріанов нагадав, що в районі південно-східної Камчатки виявили високу концентрацію рослинних пігментів у воді.

«Такі явища — не рідкість… Ми встановили візуально водорості, але все-таки ми повинні провести генетичний аналіз й отримати точну доказову базу. Потім ми зробимо аналіз й отримаємо інформацію про токсини», — додав він.

За словами вченого, для цього їх ще потрібно кілька днів. На початку наступного тижня науковцям вже нададуть результати генетичних аналізів. 

Що там сталося?

На початку жовтня 2020-го жителі Північно-Курильська у Росії виявили сотні загиблих морських тварин на березі острова Парамушир. Вони пов'язали це з «витоком чогось отруйного». За словами жителів, вода біля Халактирського пляжу змінила колір і стала небезпечною для здоров'я людей.

Чому загинули тварини, поки невідомо. Водночас 30 вересня на сайті уряду Камчатського краю повідомлялося, що в районі Халактирського пляжу виявили перевищення допустимої концентрації фенолу у два рази й нафтопродуктів — у чотири рази.

У п'ятницю влада краю повідомила, що зафіксували загибель морських тварин у бухті Бабина і в Великої й Малої табірних бухтах. За попередньою версією, це сталося через скидання лляльних вод або нафтопродуктів з суден.

У результатах аналізу проб природної води й ґрунту, відібраних на дні Авачинської бухти неподалік від узбережжя Камчатки, рівень забруднення значно перевищив норму.

Поділитись: