Заява компанії Wexler, яка є одним з найбільших постачальників дизельного пального на ринку, про припинення поставок пального через запроваджені Україною мита на російський трубопровідний дизель, не вплине на рівень цін на енергоресурси.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

«Ніякого дефіциту не буде, цінової нестабільності не буде, незалежно від нових фейсбук-повідомлень компанії Wexler. Чим довше бенефіціари трубопровідних поставок будуть уникати сплату податку в український бюджет, тим більшу частку ринку вони втратять, бо відповідний ресурс буде заміщений іншими поставками», — повідомив Герус.

За його словами, українські мережі АЗС та деякі великі споживачі пального підготувались до можливого зриву поставом дизелю з Росії та закупили пальне на міжнародних ринках. Наразі, танкери з пальним вже прямують до українських портів.

«У понеділок о 10 ранку в Міністерстві інфраструктури буде нарада, щоб ми мали скоординовану та ефективно працюючу логістику портів та залізниці, щоб не виникало вузьких місць. Саме імпорт із альтернативних джерел буде заміщати ці трубопровідні поставки», — повідомив Герус.

Зазначимо, що компанія Wexler — один з найбільших постачальників дизельного пального на український ринок. Компанія спеціалізується на поставках через трубопроводи з Росії.

19 липня стало відомо, що Україна запровадила спеціальні мита на постачання російського дизельного пального та скрапленого газу через трубопроводи. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

Після цього у Wexler заявили, що припинять поставки пального з Росії через те, що «вони стали нерентабельними».

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: