Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час візиту до Рима погодився з тим, що в інформаційному просторі Італії треба протистояти «неправдивим сигналам», що йдуть від Росії.

Про це Пристайко заявив на прес-конференції з італійським колегою Луїджі ді Майо у Римі.

hromadske запитало у Пристайка, чи планує Україна якісь кроки для поліпшення української інформаційної політики в Італії, оскільки в цій країні працюють прокремлівські журналісти та політологи, які впливають на громадську думку.

Водночас на сьогодні у Римі немає представників українських державних ЗМІ, а у Києві немає кореспондентів італійських медіа, які працювали б там на постійній основі.

Пристайко зазначив, що це питання «делікатне», оскільки, з одного боку, ЗМІ повинні регулюватися ринком і самі вміти «завойовувати серця та голови», але з іншого, він визнав, що дійсно важливо «не програти у війні з чітким, твердим, не завжди правдивим сигналом, який подається Російською Федерацією. І це не тільки в Італії».

Глава МЗС України додав, що в уряді усвідомлюють необхідність «чіткої і жорсткої інформаційної політики та застосування сучасних європейських підходів» й працюють над цим. Він пообіцяв, що уряд розширюватиме мережу українських представництв та інформаційних агентств.

«Ми намагаємося працювати креативно і в Україні для того, щоб інформувати людей про те, що відбувається. Одним із наших підходів є максимальне поширення інформації, максимальний доступ до інформаційних ресурсів. Ми працюємо і над фінансовою допомогою, щоб більше з’явилось каналів, більше представників за кордоном, для того, аби донести правду про те, що ми робимо. Робиться багато, але про це не всі знають, як в Україні, так і за кордоном», — сказав Пристайко.

Зазначимо, що під час пресконференції глава МЗС Італії наголосив на незмінній підтримці Римом територіальної цілісності України. Ді Майо заявив, що Італія підтримує розв'язання цього питання виключно дипломатичним шляхом на основі Мінських угод.

Нагадаємо, 7-8 лютого з візитом до Італії приїжджав президент Володимир Зеленський. Під час переговорів з італійською владою він зокрема підіймав питання засудженого в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа.


Авторка: Ірина Кащей

Нагадаємо, Марківа визнали винними у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році й засудили до 24 років в'язниці.

Журналістка hromadske Ольга Токарюк у співпраці з трьома італійськими колегами знімає документальний фільм про загибель журналістів Роккеллі та Міронова на Донбасі та справу Марківа The Wrong Place («Не в тому місці, не в той час»). Це — незалежне розслідування, яке так і не провели італійські слідчі. 

Автори фільму побували на місці загибелі Роккеллі та Міронова під Слов’янськом та на пагорбі Карачун, де перебував Марків і українські військові. Журналісти провели слідчі експерименти та поспілкувалися зі свідками подій, чиї свідчення раніше ніде не фігурували. В результаті вимальовується картина, яка суттєво відрізняється від версії італійського суду, що ув’язнив Марківа.

Вихід фільму заплановано на весну 2020 року. Його створення можна буде найближчим часом підтримати на Спільнокошті.

14 лютого в парламенті Італії має відбутися презентація проєкту документального фільму «Не в тому місці, не в той час».

Поділитись: