Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко візьме участь у засіданні профільного комітету Європарламенту, ключовою темою якого буде ситуація на Донбасі.

Про це повідомили в прес-службі МЗС України.

Так, 14 жовтня у Брюсселі Пристайко візьме участь у засіданні комітету ЄП у закордонних справах.

«Ключовою темою якого буде ситуація на сході нашої держави в контексті агресії Росії та зусиль української сторони з реалізації Мінських домовленостей», — йдеться у повідомленні.

Крім цього, голова МЗС поїде до Люксембургу, де на полях засідання Ради ЄС у закордонних справах візьме участь у міністерському засіданні «Групи друзів України в ЄС» на запрошення очільниці дипломатії ЄС Федеріки Могеріні.

«Вадим Пристайко поінформує партнерів про впровадження комплексних реформ в Україні, безпекову ситуацію на Донбасі та стан підготовки до саміту у «Нормандському форматі», — розповіли у МЗС.

Раніше Пристайко заявив, що після оприлюднення стенограми розмови президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського у діалозі з європейськими партнерами «відчувається певне напруження».

Під час розмови з Трампом Зеленський поскаржився, що Європа недостатньо допомагає Україні й найважливішим партнером для країни є Сполучені Штати, хоча ним, на думку Зеленського, повинна бути саме Європа.

Під час спілкування з журналістами Зеленський не відмовився від своїх слів й зазначив, що насправді так вважає, зокрема через такі болісні для України кроки, як повернення Росії до ПАРЄ та будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Поділитись: