Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл повідомив, що не виключає нових позовів проти колишніх власників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у міжнародних судах, проте «наразі про це говорити зарано».

Про це Крумханзл повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Суди займають багато часу, як правило, це декілька років. Ми ведемо справи у судах одразу в декількох юрисдикціях паралельно. Я не можу виключити, що ми будемо розширювати цю діяльність й на інші юрисдикцій у майбутньому, але наразі про це говорити рано», — повідомив голова ПриватБанку.

За його словами, судові рішення на користь колишніх власників банку не зробили суттєвого впливу на його платоспроможність. Невеликий брак ліквідності у ПриватБанку спостерігали всередині квітня, коли вироки судів було тільки оголошено.

Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: