У Мінфіні пояснили, чому ПриватБанк переписали на Кабмін
У Міністерстві фінансів України пояснили причину передачі 100% акцій ПриватБанку з Міністерства фінансів до Кабінету міністрів тим, що це була вимога законодавства.
Про це повідомили у прес-службі Мінфіну у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».
«Міністерство фінансів у відповідності до вимог закону «Про банки та банківську діяльність» передало повноваження з управління цінними паперами ПриватБанку, облік яких ведеться на рахунках у цінних паперах на ім’я держави, Кабінету міністрів України 25 вересня 2019 року», — повідомили у Мінфіні.
Там зазначили, що така передача акцій відбувалась відповідно до вимоги закону. Так, відповідно до українського законодавства , функції управління корпоративними правами у державних банках виконує Кабінет міністрів України.
«Ця стаття закону почала застосовуватися до ПриватБанку з 30 квітня 2019 року», — додали у Мінфіні.
Раніше стало відомо, що 100% акцій ПриватБанку держава переписала з Мінфіну на Кабмін.
Зазначимо, що 27 листопада правління Національного банку зробило офіційну заяву, у якій повідомило про тиск Ігоря Коломойського на діяльність установи.
23 листопада Коломойський заявив, що ПриватБанк повернуть йому «найближчим часом» і «МВФ про це знає».
17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною. Дату апеляційного слухання призначили на 19 грудня 2019 року.
Водночас в уряді почали працювати над законопроєктом, яким можуть заборонити повернення ПриватБанку колишнім власникам.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.
- Поділитися: